گل های ابراز همدردیچهارشنبه ۲۲, شهریور ۱۳۹۶

گل های ابراز همدردی: وقتی کلام باز می ماند گل ها می توانند ادای منظور کنند.

موقعیت هایی در زندگی هر کسی به وجود می آید که کلمات برای بیان آن لحظات جوابگو نیستند. وقتی عزیزی از دست می رود، هیچ چیز به جز گذر زمان نمی تواند از هجمه این درد کم کند. با وجود این، ما جمع می شویم تا به فرد عزادار روحیه دهیم و امیدوار باشیم که با حضورمان می توانیم تا حدی به او آرامش دهیم.

به یاد فرد از دست رفته می مانیم، برایش اشک می ریزیم ، خاطراتی که با او داشتیم را مرور می کنیم و نزدیکان و بازماندگان متوفی را در آغوش می گیریم. همچنین به دنبال راهی هستیم که به باز ماندگان آن فرد بگوییم که تنها نیستند و در حالیکه به صورت دسته جمعی برای او سوگواری کردیم، با بردن گل برای فرد از دست رفته و بازماندگانش ادای احترام می کنیم.

قوانین اولیه گل برای ابراز همدردی

وقتی صحبت از ابراز همدردی و گل برای سوگواری می شود، انتخاب های بیشماری وجود دارد. در هنگام مراسم معمولا دسته گل های بزرگ را نزدیکان متوفی تهیه می کنند و گل ها در معرض دید عموم قرار می گیرند. دسته گل ها با سایز معمولی تر توسط افراد عادی تهیه شده و به خانه بازماندگان متوفی یا نزدیکان فرستاده می شود.

بهترین حالت این است که به محض دریافت خبر، گل ها فرستاده نشوند. اگر چنانچه دسته گل یک ماه بعد از زمان فوت یا حداقل وقتی مراسم سوگواری معمول به پایان رسیده باشد برای خانواده ارسال شود بسیار چشمگیرتر است. برای اینکه مراسم یادبود را جاودانه تر می کند.

انتخاب صحیح گل برای ابراز همدردی

بر اساس برخی از رسوم، گل ها باید به صورت مجزا بسته بندی شوند و توسط افرادی که برای ادای احترام آمده اند آورده شوند. هر یک از گل ها برای هدفی انتخاب شده اند که یا بر اساس نوع و رنگ آن است و یا اینکه سمبل معنی خاصی است و یا اینکه متوفی تعلق خاصی به آن نوع گل داشته است.

این روزها هر نوع گل سفیدی برای مراسم عزاداری مرسوم است. بدین دلیل که نشان دهتده صلح و پاکی هستند. گل های روشن دیگری نیز در کنار این گل ها قرار می گیرند تا باعث جلوه بیشتر گل ها شوند. برای افرادی که آشنایی نزدیکی با اعضای خانواده دارند، انتخاب گل های رنگی تر و گل آرایی شلوغ تر هم قایل قبول است.

انتخاب عبارات مناسب

بسیار مناسب است اگر به همراه گل های خود یک کارت هم بفرستید مشروط بر اینکه عبارات مناسبی را انتخاب نمایید. اطمینان حاصل کنید که از تمام کسانی که در ارسال گل سهیم بوده اند نام برده اید. نوشته نیز باید کوتاه باشد، ولی به هر حال هر نوشته ای که از روی صمیمیت باشد مطمئنا تاثیر گذار خواهد بود.

مترجم: آذین قیصری

 

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گل های ابراز همدردی

حسین زمانی شهریور ۲۲, ۱۳۹۶